ADN Beursanalyse

| home | werkwijze | aex aandelen | amx aandelen | agenda | begrippen | historie | reageren |

Wat is me opgevallen?
maandag 13 nov 2023
   
  • Omdat ik de afgelopen drie weken niet heb gewerkt begin ik met een grafiek van de AEX index, namelijk de weekgrafiek. Een paar weken geleden is een bodem neergezet ter hoogte van de bodem uit maart van dit jaar, waarna een herstelbeweging volgde. De stippellijn rond 748,5 door bodems uit juni en juli werd bereikt. Het is een potentiĆ«le weerstandslijn, waar eventueel een top kan worden ontwikkeld. Deze week wordt geprobeerd daar een doorbraak tot stand te brengen.

  • Twee andere grenzen in de buurt waarvan topvorming mogelijk is zijn het 50% Fibonacci niveau van de daling 795,2 - 711,7 rond 753,4 of het 61,8% niveau rond 763,3. Wordt de stippellijn rond 748,5 blijvend doorbroken, wat op dit moment nog niet zeker is, dan zijn deze twee Fibonacci niveaus de volgende grenzen waar we ons op kunnen richten.

 


       

 
  • De S&P500 heeft de afgelopen twee weken een gelijkvormig herstel gekend. Dit herstel was achter wat groter. De Amerikaanse beursindex bereikte namelijk het 61,8% Fibonacci niveau van de voorgaande daling dat rond 4.415 ligt. Het is goed mogelijk daar hier een top wordt ontwikkeld, want het is een belangrijke potentiĆ«le weerstandsgrens. Dit is waar we voor wat het Amerikaanse koersverloop betreft deze week met name naar kunnen gaan kijken. Een eventuele blijvende doorbraak door het niveau 4.415 zou een belangrijke stap zijn, want dat zou een voortzetting naar de top rond 4.607 mogelijk maken. De ontwikkeling van een top bij het 61.8% niveau zou uiteraard ook een ontwikkeling met grote betekenis zijn, want topvorming zou in een nieuwe dalingsfase kunnen resulteren. Dit wordt dus een interessante beursweek. -Ad Nooten-


       

 

Geplaatst maandag 13 nov 2023 09.29u

Eerder verschenen in deze rubriek

Naar boven