ADN Beursanalyse

| home | werkwijze | aex aandelen | amx aandelen | agenda | begrippen | historie | |

Wat is me opgevallen?
dinsdag 2 apr 2019
   
  • Dit is een nieuwe rubriek die u vanaf vandaag op deze site zult vinden. De rubriek komt in de plaats van mijn 'En dan nog dit...' die ik elke dag aan het einde van mijn slotanalyse plaatste. Mijn voornemen is elke dag een of meer grafieken te bespreken waarin iets interessants is gebeurd, grafieken die me zijn opgevallen en afkomstig kunnen zijn uit alle beleggingscategorieën.
  • In de grafiek links is de terugkeer van de koers van Arcelor Mittal boven de neklijn rond € 18,60 van een hoofd en schouders patroon me opgevallen. Het toppatroon werd hierdoor ongeldig en dat is een verbetering van het beeld. Dat is nodig ook, want een daling onder de bodem rond € 17,05 zou de afronding van een enorm hoofd en schouders patroon inhouden dat teruggaat tot november 2016. De candle van gisteren geeft aan dat in ieder geval geprobeerd wordt de verdere ontwikkeling van dat enorme patroon tegen te gaan. Nu maar zien of de toppen van de voorgaande maanden ook doorbroken worden, want dat is nodig voor een verdere verbetering.
 

 

  • In de daggrafiek van DSM is een terugkeer tot stand gebracht in de naar boven gerichte wig in deze grafiek. Eerder deed zich een uitbraak naar beneden voor uit dit patroon. Weten kopers van deze stukken nu ook nog een doorbraak aan de bovenkant van de wig te bewerkstelligen dan maakt dat het beeld compleet, dat zou een keuze voor een voortzetting naar boven zijn. Nu is het nog even afwachten wat volgt op deze terugkeer.

PS Voor alle grafieken op deze pagina geldt dat u een grotere versie van de grafiek krijgt als u er op klikt.

 

  • In de daggrafiek van Royal Dutch Shell ziet u een met een uitbraak naar boven afgeronde vlag. Het koersdoel van het patroon ligt rond € 29. De eerste stap die moet volgen is die boven de top op € 28,55, dan kan het aandeel verder naar boven. 
  • Een eventuele terugval in de vlag gevolgd door een daling onder de bodem rond € 27,65 zou een negatieve ontwikkeling zijn. Het zou de vlag ongeldig maken en de vraag opwerpen of het aandeel nog wel verder naar boven zou gaan. -Ad Nooten-
 

 

  • Net als in de grafiek van Arcelor Mittal die ik bovenaan besprak is ook in de daggrafiek van Vopak hier rechts een hoofd en schouders patroon ongeldig geworden. De koers van het aandeel keerde namelijk op een duidelijke wijze terug boven de neklijn rond € 42,80. Eerder ontstond al een bodem bij het 50% Fibonacci niveau. Er wordt dus gepoogd een nieuwe stijging op te bouwen, waarvoor allereerst de toppen tussen € 43,50 en € 43,70 zullen moeten worden doorbroken. 
  • Een eventuele terugkeer onder € 42,80 zou alsnog een negatieve ontwikkeling kunnen geven, dat mag dus niet meer gebeuren. Fungeert die grens opnieuw als steunniveau dan blijft een positieve ontwikkeling mogelijk. Het niveau staat aan het begin van de middag onder druk, dat wordt dus nog spannend. 
    -Ad Nooten-

 

Geplaatst dinsdag 2 apr 2019 13.30u

Naar boven