ADN Beursanalyse

| home | werkwijze | aex aandelen | amx aandelen | agenda | begrippen | historie | |

AEX kwartiergrafiek 300910 15.00u
  • Er heeft zich een flink herstel voorgedaan na de bekendmaking van de derde schatting van de economische groei in de Verenigde Staten. Deze schatting bedroeg 1,7%, terwijl de markt rekende op een groei van 1,6%. De AEX spurtte direct naar boven.
  • De stijging laat zien dat de aandelenmarkt ineens weer de moed heeft gevonden om te gaan proberen de opwaartse beweging aan te houden, al zal een deel van de stijging wel veroorzaakt zijn door short covering. Om de potentiële weerstandsniveaus te bepalen heb ik nu Fibonacci lijnen getekend over de daling 341 - 333. De Fibonacci grenzen die een barrière zouden kunnen vormen zijn vanaf het punt waar we ons nu bevinden het 50% niveau rond 337 en het 61,8% niveau rond 338. Uiteraard zijn ook de stippellijn rond 336,4, 338,8 en 340 potentiële hindernissen. 
  • De snelle stijging heeft ons naar de stippellijn rond 336,4 gebracht. Wat ons nu te doen staat is volgen of er hier eventueel een top ontstaat. De AEX zou de daling vanaf dit punt in theorie weer op kunnen pakken, ook al lijkt dat onwaarschijnlijk. Ik wil echter elk potentieel weerstandsniveau op dezelfde manier behandelen, dus ook dit.
  • Stijgen we echter verder dan ga ik met name rond de andere niveaus 337, 338, 338,8 en 340 het koersverloop volgen, elke keer met het oogmerk te volgen of er zich eventueel topvorming voordoet. Hoewel de beweging uiteindelijk zou kunnen leiden tot een poging om alsnog met weerstanden op en boven 340 af te rekenen zullen we eerst de genoemde grenzen moeten passeren wil dat mogelijk worden. -Ad Nooten-

Geplaatst donderdag 30 sep 15.03u.

Naar boven

 

 

Hier ziet u de stand van de AEX op het moment dat u deze pagina opvroeg:

    

Extra koppeling naar actuele AEX-grafiek van Euronext