ADN Beursanalyse

| home | werkwijze | aex aandelen | amx aandelen | agenda | begrippen | historie | |

AEX kwartiergrafiek 280910 09.15u

  • De AEX-index is vanochtend 0,23% lager geopend en vervolgens direct naar beneden gedoken. Bij de opening ontstond een klein gap en dat stukje overgeslagen koersgebied houd me bezig. Enerzijds is het zo dat gaps altijd gesloten worden, waardoor ik rekening dien te houden met een terugkeer naar het laagste punt van gisteren 337,7. Bij een terugkeer naar dat niveau zou het gap in de daggrafiek gesloten zijn. Anderzijds is het gap dermate klein dat ik me afvraag of het wel gesloten gaat worden. Het aantal partijen dat belang heeft bij een terugkeer in zo'n klein gap is kleiner dan bij een groter gap, daarom heeft het minder aantrekkingskracht. Deze twee kanten afwegende kan ik u niet zeggen of het al dan niet gesloten gaat worden. 
  • Of we nog terugkeren naar boven hangt feitelijk af van de vraag of we met de AEX kans zien om ergens een bodem te vormen die boven de bodem rond 329,4 ligt. Als punten waar dat zou kunnen gebeuren komen de grenzen 334,7 (50%), 334,4 (oude steun), 333,4 (61,8%) en 332,8 (oude weerstand) in aanmerking. Het lijkt met het beste om te gaan volgen of de beurs rond een van deze grenzen kans ziet het van een bodem te laten komen. 
  • Voorlopig dalen we in ieder geval opnieuw, het potentiële toppatroon in de daggrafiek van gisterenavond zou vandaag dus kunnen worden bevestigd. Wil de markt problemen voorkomen en de blik op een zeker moment toch weer naar boven kunnen richten dan moet zij zorgen voor een bodem boven 329,4. Een daling onder 329,4 zou een slechte zaak zijn. Bij de bewegingen ten opzichte van dat punt ligt daarom mijn aandacht. -Ad Nooten-

Geplaatst dinsdag 28 sep 09.30u.

Naar boven

  Hier ziet u de stand van de AEX op het moment dat u deze pagina opvroeg:

     Extra koppeling naar actuele AEX-grafiek van Euronext