ADN Beursanalyse

| home | werkwijze | aex aandelen | amx aandelen | agenda | begrippen | historie | |

AEX kwartiergrafiek 090410 13.00u

  • Hoewel ik het irritant vind steeds maar rekening te moeten houden met het sluiten van een gap terwijl dat maar niet gebeurt kan ik in zekere zin wel respect opbrengen voor de vasthoudendheid waarmee marktparticipanten er ook vandaag weer in slagen een beweging naar het vanmorgen overgeslagen gebied af te wenden. Er wordt gewoon weer een nieuwe beweging naar boven opgezet, zoals het trendlijntje onder de laatste vijf candles ons leert. De precisie waarmee al deze candles op het lijntje staan doet me vermoeden dat we met computerhandel te maken hebben, dus met grote jongens. Of het voldoende zal zijn om een terugkeer naar 352,6 af te wenden waar men nu zo dapper tegen strijdt kan ik niet zeggen. Zowel het gap van afgelopen dinsdag als dat van gisteren zijn uiteindelijk gesloten en ook toen leek het daar aanvankelijk niet van te komen. Van dit gegeven trekken de kopers zich echter niets aan en zij trachten ook vandaag weer te voorkomen dat we naar het gap terugkeren.
  • Wat zij in ieder geval bewerkstelligd hebben is dat de evening star in de uurgrafiek niet bevestigd is en er dus geen zekerheid is omtrent eventuele topvorming.

AEX uurgrafiek 090410 13.00u

  • Op de evening star is namelijk een groene candle gevolgd, terwijl dat ter bevestiging een rode had moeten zijn. De markt legt zich niet neer bij een terugkeer naar lagere regionen. 
  • Toch blijf ik rekening houden met een terugkeer naar 352,6, want gaps worden nu eenmaal meestal gesloten en een groep candles als die van gisteren blijft maar zelden los van de rest van de grafiek staan. De markt tracht dit in ieder geval te voorkomen, dat is wel duidelijk. Wat nog moet blijken is of de markt fout komt te zitten of ik. -Ad Nooten-

Geplaatst vrijdag 9 apr 13.16u.

Naar boven

 

 

Hier ziet u de stand van de AEX op het moment dat u deze pagina opvroeg:

    

Extra koppeling naar actuele AEX-grafiek van Euronext