ADN Beursanalyse

| home | werkwijze | aex aandelen | amx aandelen | agenda | begrippen | historie | reageren |

  • Het kan niet stuk op onze beurs. De afstand van de AEX tot de top rond 949,1 van juli vorig jaar is verder verkleind. Het gaat vanaf de slotstand van vandaag nog maar om 0,7%. De trendlijn die ik gisteren besprak bleef intact en de beursgraadmeter gaat in theorie dus verder naar 949,1 of hoger.

  • Een slot onder het laagste punt rond 936,9 van vandaag zou een daling onder lijn b inhouden en naar ik aanneem resulteren in een test van eerder doorbroken toppen rond 927,2 en 927,8. Het zou bij nader inzien overigens ook om het gebied 923,8 - 927,8 kunnen gaan dat dan getest wordt.

  • We hebben een tweede slot boven de Bollinger Bands. Vorige maand sloot de beursindex in een vergelijkbare situatie drie dagen boven de banden, er kan dus nog een derde slot boven de bovenste lijn van dit gereedschap volgen. Dat hoeft echter niet zo te zijn. Na elk slot erboven kan de volgende dag eventueel een terugkeer binnen de Bollinger Bands volgen, dus een daling. Dat is dus ook morgen zo.

  • Er is echter niets te zien van enige twijfel onder beleggers. Een daling resulteerde vanmiddag snel in de vorming van een bodem rond 936,9, een bodem die fors boven de vorige bodem ligt. Er wordt uitgegaan van een vervolg naar boven. De daling zag men als een koopkans.

  • Een daling onder lijn a die ik eerder in de kwartiergrafiek tekende werd snel teruggedraaid. De daling duurde maar een kwartier, waarna beleggers goed gestemd aan een volgende stijging bouwden. De index sloot vrijwel op het hoogste punt van de dag, men verwacht een voortzetting naar boven.

  • Zou de index blijvend onder de bodem rond 936,9 komen dan is dat korte termijn bodemvorming. De index keer gaat dan naar lijn z, dam wel naar de stippellijn rond 927,8 of lager.

Resumerend: 

Het kan niet op in Amsterdam, de afstand tot de top rond 949,1 van juli vorig jaar is verder verkleind. Blijft de AEX boven lijn b in de daggrafiek dan gaat de graadmeter naar die top of hoger. Een blijvende daling onder de bodem rond 936,9 zou daarentegen korte termijn topvorming inhouden. Dat kan dan een daling naar lijn z in de uur- en kwartiergrafiek of het gebied 923,8 - 927,8 in de daggrafiek geven. -Ad Nooten-

 

Geplaatst woensdag 12 feb 2025 20.15u.

 

Er zijn vandaag geen andere pagina's verschenen.

De reclame op deze site, een noodzakelijk kwaad

 

De vorige analyse:

11 feb slot: Beursindex is vlotjes verder gestegen

Eerder geplaatste slotanalyses vindt u in de historie.

Naar boven