ADN Beursanalyse

| home | werkwijze | aex aandelen | amx aandelen | agenda | begrippen | historie | reageren |

  • Net als de voorgaande dagen grepen beleggers vandaag een daling aan om de AEX te kopen. De veronderstelling dat de beursindex verder omhoog kan overheerst nog steeds, dit ondanks de aanvankelijke dalingen van de laatste dagen. Wordt de top rond 927,8 uitgenomen dan blijkt de aanname van beleggers juist. Ontstaat daarentegen een lagere top onder 927,8 met een daaropvolgende daling onder de bodem rond 908,3 dan zitten zij fout.

  • Het technische beeld in de daggrafiek met Bollinger Bands is niet veranderd. De trend is stijgend en de AEX zou in theorie kunnen oplopen naar de bovenkant van de banden. Komt een daling tot stand dan kan de middellijn eventueel voor steun zorgen. Dit is de stippellijn in de grafiek.

  • Het koersverloop ten opzichte van de vlag x-x' is een bijzondere ontwikkeling geworden. Het patroon werd vandaag langer en een uitbraak die zich vervolgens voordeed werd teruggedraaid. We kunnen niets meer doen met de vlag, wat succes weergeeft voor het kopende deel van de markt.

  • Wordt de top rond 920,2 uitgenomen dan gaat de AEX naar de stippellijn rond 923,8. In de uurgrafiek kunt u desgewenst zien dat de index naar 927,8 kan gaan indien de grens 923,8 blijvend gepasseerd zou worden.

  • Bij een daling onder de bodems rond 914,8 gaat de index, hoewel de vlag onbruikbaar is geworden, alsnog omlaag. De niveaus 906,8 en 901,8 uit de uurgrafiek zouden dan alsnog van belang kunnen worden voor mogelijke steun, net als de middellijn van de Bollinger Bands.

Resumerend: 

Net als in de voorgaande dagen benutten beleggers vandaag een daling om te kopen. Beleggers speculeren nog steeds op een vervolg naar boven van de AEX index. Die komt tot stand indien de top rond 927,8 wordt doorbroken, een ontwikkeling waarvoor de beursindex eerst door toppen rond 920,2 en 923,8 zou moeten gaan. Zakt de index door de bodems rond 914,8 van vandaag gaat de graadmeter toch nog omlaag. De grenzen 906,8 en 901,8, alsook de stippellijn van de Bollinger Bands zouden dan in theorie voor steun kunnen zorgen. Een eventuele daling onder de bodem rond 908,3 zou de kopers van de afgelopen dagen op het verkeerde been zetten. -Ad Nooten-

 

Geplaatst woensdag 5 feb 2025 20.26u.

 

Er zijn vandaag geen andere pagina's verschenen.

De reclame op deze site, een noodzakelijk kwaad

 

De vorige analyse:

4 feb slot: Grootste deel gap van gisteren is gesloten

Eerder geplaatste slotanalyses vindt u in de historie.

Naar boven