ADN Beursanalyse

| home | werkwijze | aex aandelen | amx aandelen | agenda | begrippen | historie | |

  • Een positieve beursweek bracht ons opnieuw een groene candle in de weekgrafiek. De herstelbeweging van de AEX die startte op de bodem rond 784,7 bleef intact. Bij dit herstel neem ik zolang mijn ongelijk niet bewezen wordt aan dat op een zeker moment een lagere top zal ontstaan, een top onder die uit februari van dit jaar. Die top wordt dan het sein voor een hervatting van de dalende trend. Ik volg van week tot week of er daadwerkelijk een top wordt ontwikkeld.

  • Datzelfde doe ik ook in de daggrafiek van de AEX, ik bekijk in deze grafiek van dag tot dag of een top wordt gevormd. Vandaag sloot de beursindex iets boven het 61,8% Fibonacci niveau dat rond 872,1 ligt. Het is me echter niet genoeg om re rekenen op een vervolg naar boven, want daarvoor dient de top rond 876,9 te worden uitgenomen. Als dat gebeurt neem ik aan dat de marktgraadmeter naar de stippellijn rond 887,4 gaat. Belandt de index daarentegen onder het laagste punt rond 864,4 van gisteren dan kan dat topvorming betekenen.

  • In het geval van een daling let ik echter goed op het koersverloop ten opzichte van de middellijn van de Bollinger Bands. Zolang die namelijk niet met een slotstand wordt doorbroken is het beeld in deze grafiek positief en kan de index dus verder omhoog gaan.

  • Van de uurgrafiek worden we niet wijzer. Onze graadmeter bewoog min of meer zijwaarts, op en neer door het 61,8% niveau. Hier is niets te halen.

  • De hogere bodem die rond 868,7 is neergezet is bij dit alles in ieder geval positief. Het smaakt naar meer. Mocht de marktindex echter dalen en successievelijk onder de bodems rond 868,7 en 864,5 belanden dan is dat minder goed. We mogen dan aannemen dat het gap gesloten wordt dat opengebleven is tussen 857,4 en 864,5. Dit wordt gesloten indien de AEX naar de onderkant van dit gebied of lager gaat.

Resumerend: 

Het herstel van de AEX dat rond 784,7 startte hield deze week aan. Waar ik bij dit herstel naar kijk is de eventuele vorming van een lagere top onder die uit februari van dit jaar, want ik neem aan  dat die ontwikkeling op een gegeven moment zal volgen. Dat doe ik in de weekgrafiek, maar ook in de daggrafiek. De beursindex sloot in die laatste grafiek iets boven het 61,8% Fibonacci niveau dat rond 872,1 ligt. Het heeft me echter nog niet overtuigd van een vervolg naar boven. Pas als de top rond 876,9 blijvend wordt gepasseerd ga ik uit van dat vervolg en neem ik de stippellijn rond 887,4 in de daggrafiek als volgend doel. Daalt de graadmeter tot onder de bodems rond 868,7 en 864,5 dan neem ik aan dat het gap dat tussen 857,4 en 864,5 open bleef gesloten wordt met een daling van de beursgraadmeter naar 857,4 of lager. Een stijging blijft vervolgens mogelijk zolang de AEX boven de middellijn van de Bollinger Bands blijft., een slot daaronder zou topvorming bevestigen. -Ad Nooten-

 

Geplaatst vrijdag 25apr 2025 20.42u.

 

Er zijn vandaag geen andere pagina's verschenen.

De reclame op deze site, een noodzakelijk kwaad

 

De vorige analyse:

24 apr slot: AEX is bij de 61,8% grens gesloten

Eerder geplaatste slotanalyses vindt u in de historie.

Naar boven