ADN Beursanalyse

| home | werkwijze | aex aandelen | amx aandelen | agenda | begrippen | historie | |

  • De markt heeft een draai gemaakt, vergelijkbaar met die in juli van dit jaar. De top in de AEX is laat gemaakt, namelijk bij het 76,4% Fibonacci niveau. Dat doet echter niets af aan het gegeven dat het een kentering is. Het is een lagere top en dat is negatief. Het is niet ondenkbaar dat de bodem van vorige maand rond 840,4 volgend op deze ontwikkeling doorbroken wordt, al is dat nu nog gissen. Hier kan zich in theorie een dalende trend uit ontwikkelen.

  • Zoals gewoonlijk bij een daling gaan we kijken waar de AEX eventueel steun kan vinden. Het slot van vandaag bracht de beursindex net onder het 50% Fibonacci niveau van de stijging 840,4 - 923,8 rond 882,1. De beursindex kan bij de daling van vanmiddag evenwel wat doorgeschoten zijn. Ik houd voor alle zekerheid rekening met de mogelijkheid dat het laagste punt van vandaag rond 878,3 een bodem wordt. 

  • Daalt de beursindex verder dan wordt het 61,8% niveau rond 872,3 het reisdoel. Dat is immers het eerstvolgend potentieel steunniveau.

  • Bij de vorige grafiek schreef ik rekening te houden met de mogelijkheid dat het laagste punt van vandaag een bodem wordt. Dat doe ik mede op grond van het beeld in de daggrafiek met Bollinger Bands. De index sloot onder de banden en dat wil zeggen dat zich maandag een herstel voor zou kunnen doen waarmee de graadmeter terugkeert binnen de indicator.

  • Complicerend is dat er ook enkele dagen overheen kunnen gaan voordat de terugkeer wordt gerealiseerd. Er zijn dus gerede twijfels.

  • Aanstaande maandag kijk ik hoe dan ook of de candle bij 878,3 eventueel een bodem wordt. Ter verbetering van het technische beeld is echter meer nodig, op zijn minst een doorbraak door lijn y en de top rond 894,3 van vandaag.

  • Beleggers maken zich zorgen, dat leert de reeds rode candles van vanmiddag ons. Beleggers zijn echter opportunisten en veranderen zo weer van mening. De stemming waarmee de week werd afgesloten was in elk geval slecht.

Resumerend: 

In de weekgrafiek van de AEX is een niets aan de fantasie overlatende draai gemaakt in de index, er staat een top bij het 76,4% niveau in die grafiek. De index eindigde vandaag iets onder het 50% niveau in de daggrafiek, maar ik acht zoals ik betoogde aanstaande maandag desondanks bodemvorming mogelijk. Wordt het laagste punt rond 878,3 van vandaag een bodem dan zijn we er echter nog niet. Er is dan op zijn minst een doorbraak door lijn y in de kwartiergrafiek en de top rond 894,3 nodig om het beeld te verbeteren. Zakt de beursindex daarentegen blijvend door 878,3 dan wordt het 61,8% niveau rond 872,2 het volgend reisdoel in deze afdaling van de AEX. -Ad Nooten-

 

Geplaatst vrijdag 6 sep 2024 18.41u.

 

Eerder vandaag verschenen:

De reclame op deze site, een noodzakelijk kwaad

Vrijdag 6 sep 2024: Wat is me opgevallen?

6 sep 10.00u: Daling onder bodem teruggedraaid

6 sep 12.00u: De hammer werd niet bevestigd

6 sep 14.00u: Vlag tot ontwikkeling gekomen

6 sep 16.00u: Na cijfers naar boven uit de vlag

Agenda van maandag 2 sep t/m vrijdag 6 sep

 

De vorige analyse:

5 sep slot: Graadmeter gesloten op 38,2% niveau

Eerder geplaatste slotanalyses vindt u in de historie.

Naar boven