ADN Beursanalyse

| home | werkwijze | aex aandelen | amx aandelen | agenda | begrippen | historie | |

  • Het 76,4% Fibonacci niveau van de stijging 840.6 - 923.8 rond 860,2 toont zich als een zwaar verdedigde grens. Hoewel de AEX vandaag ruim onder dit niveau en de hammers van gisteren en vorige week woensdag kwam sloot de beursindex de dag af boven het Fibonacci niveau. Het voorkomen van een voortzetting naar 840,6 mag geld kosten. Het is met het oog op dit gegeven vaag of het nog van een daling naar 840,6 komt. De inzet vanuit de markt om die stap af te wenden is in ieder geval groot.

  • De trend is echter naar beneden gericht, zoals blijkt uit de dalende lijnen van de Bollinger Bands. Wat niet is kan dus nog komen. De trend is naar beneden gericht zolang de beursgraadmeter onder de middellijn blijft, de stippellijn in deze grafiek.

  • Op een daling onder de recent ontwikkelde bodems volgde een sterk herstel. Het is kopers van de AEX menens met hun pogingen om de voortdurende aanvallen door verkopende marktpartijen af te slaan. Slaagt het kopende deel van de markt erin de beursindex boven de top rond 868,9 te manoeuvreren dan komt er een eind aan het proces van lagere toppen en wordt het beeld sterker. Dat beeld is met het patroon van lagere toppen en lagere bodems momenteel negatief.

  • Het 61,8% niveau rond 863,3 van de Fibonacci lijnen die ik vanmiddag in deze kwartiergrafiek plaatste is een potentieel weerstandsniveau dat de AEX eventueel af kan houden van een herstel naar de top rond 868,9 of hoger.

  • Een blijvende daling onder de bodem rond 854,3 zou een vervolg inhouden naar de bodem rond 840,6 die we in de daggrafiek zagen.

Resumerend: 

Ofschoon de AEX ruim onder het 76,4% niveau 860,2 en recente bodems kwam eindigde de beursindex de beursdag boven het Fibonacci niveau. Elke keer als een voortzetting naar beneden dreigt komen kopende partijen uit de loopgraven en zetten de beursgraadmeter terug boven de grens 860,2. De trend is met dalende lijnen in de Bollinger Bands daggrafiek en een patroon van lagere toppen en lagere bodems in de uurgrafiek echter nog steeds naar beneden gericht. Een vervolg naar 840,6 is dus nog altijd mogelijk, wat zijn beslag krijgt bij een blijvende daling onder de bodem rond 854,3 van vandaag. Worden evenwel het 61,8% niveau rond 863,3 in de kwartiergrafiek en de top rond 868,9 doorbroken dan wordt het nu negatieve beeld wat sterker. -Ad Nooten-

 

Geplaatst dinsdag 19 nov 2024 18.32u.

 

Eerder vandaag verschenen:

De reclame op deze site, een noodzakelijk kwaad

Dinsdag 19 nov 2024: Wat is me opgevallen?

19 nov 10.00u: Top bij 61,8% Fibonacci niveau

19 nov 12.00u: Gedaald naar bodem vorige week

19 nov 14.00u: Vlag ontwikkeld in kwartiergrafiek

19 nov 16.00u: Strijd tussen kopers en verkopers

 

De vorige analyse:

18 nov slot: Tweede hammer bij 76,4% Fibonacci

Eerder geplaatste slotanalyses vindt u in de historie.

Naar boven