ADN Beursanalyse

| home | werkwijze | aex aandelen | amx aandelen | agenda | begrippen | historie | |

  • De markt heeft deze week een groene candle toegevoegd aan de weekgrafiek van de AEX. De glans was er aan het einde van de week, om precies te zijn vandaag, echter wel een beetje af. Dat neemt niet weg dat onze markt de afstand ten opzichte van het 200% Fibonacci niveau rond 879 heeft verkleind. Mocht het hoogste punt van deze week rond 872 doorbroken worden dan kan een vervolg naar dat niveau worden neergezet.

  • Een blijvende daling onder de bodems rond 843,5 van de candles van de voorgaande weken zou daarentegen een draai vormen in deze grafiek.

  • In de daggrafiek zien we een dark cloud cover. Het gaat om een potentiële top. Wordt aanstaande maandag een rode dagcandle toegevoegd dan wordt deze candle bekrachtigd als top.

  • Gisteren zagen we een uitbraak naar boven uit de rechthoek 843,5 - 858,1 en een doorbraak door de top van de 22e februari rond 861,6. Zowel 858,1 als 861,6 kunnen volgende week eventueel worden getest als steunniveau. Ter hoogte van beide grenzen is bodemvorming mogelijk.

  • Zou niet alleen een daling onder 858,1, maar ook een slot onder het laagste punt van de doorbraakcandle van gisteren rond 853,7 volgen, dan zou dat het technische beeld zwakker maken. Gisteren vormde dat punt immers nog de basis voor heel wat kooplust.

  • Onze aandelengraadmeter is teruggekeerd binnen de Bollinger Bands. De bovenkant daarvan loopt bijna horizontaal, waardoor het voorstelbaar is dat zich hier een top en een daling uit ontwikkelt. De middellijn is een potentiële steunlijn ingeval inderdaad een daling volgt.

  • In de uurgrafiek heb ik Fibonacci lijnen geplaatst tussen 843,5 en 872. Ik wil namelijk weten wanneer de kans groot zou worden op een terugkeer naar 843,5. Dat zou het geval zijn bij een daling onder de bodem rond 853,7, want dan zou ook het 61,8% niveau doorbroken zijn.

  • De bij de daggrafiek besproken grenzen 858,1 en 861,6 vallen bijna samen met de twee andere Fibonacci niveaus , wat het belang van deze twee niveaus benadrukt.

  • We weten aanstaande maandag snel wat de AEX doet ter opzichte van de grens 861,6, waar eventueel steun kan worden gevonden en dientengevolge een bodem kan worden ontwikkeld. Zakt de beursgraadmeter door 861,6 dan ga ik letten op de koersontwikkeling ten opzichte van de grens 858,1, de bovenkant van de rechthoek in de daggrafiek en een belangrijk potentieel steunniveau.

Resumerend: 

Er staat een nieuwe groene candle in de weekgrafiek, al werd die minder mooi door de daling van vandaag. Door die daling werd in de daggrafiek een potentieel toppatroon geplaatst, namelijk een dark cloud cover. Aanstaande maandag blijkt de waarde van deze candle, want dan gaat blijken of deze al dan niet bevestigd wordt als top. Potentiële steun kan er zijn rond 861,6 en 858,1. Komt bij een van de twee een bodem tot ontwikkeling dan kunnen we gaan kijken of de top rond 872 vervolgens eventueel doorbroken wordt. Een doorbraak zou een voortzetting naar het 200% niveau rond 879 in de weekgrafiek mogelijk maken. Mocht de index dalen tot onder 858,1 dan is de bodem rond 853,7 belangrijk. Een slot onder dit niveau zou het beeld verzwakken en een terugkeer naar 843,5 aannemelijk maken. Een eventueel slot onder 843,5 zou een draai inhouden van onze markt.
 -Ad Nooten-

 

Geplaatst vrijdag 8 mrt 2024 18.34u.

 

Eerder vandaag verschenen:

De reclame op deze site, een noodzakelijk kwaad

Vrijdag 8 mrt 2024: Wat is me opgevallen?

8 mrt 10.00u: Beursindex is onder lijn a beland

8 mrt 12.00u: Niet omlaag na daling onder lijn

8 mrt 14.00u: Beperkte daling voor cijfers VS

8 mrt 16.00u: Fibonacci niveau is doorbroken

Agenda van maandag 4 mrt t/m vrijdag 8 mrt 2024

 

De vorige analyse:

7 mrt slot: Rechthoek afgerond met een uitbraak

Eerder geplaatste slotanalyses vindt u in de historie.

Naar boven