ADN Beursanalyse

| home | werkwijze | aex aandelen | amx aandelen | agenda | begrippen | historie | |

  • De afgelopen week heb ik rekening gehouden met een daling. Dit bleek een verkeerde inschatting. De index daalde tijdelijk, maar eindigde de week driekwart procent boven de top van vorige week. Het slot lag bovendien op het hoogste punt van de week, dit smaakt beleggers dus naar meer.

  • In een poging een koersdoel te bepalen dat we kunnen gebruiken indien de beursindex conform de verwachting van beleggers verder oploopt heb ik Fibonacci lijnen geplaatst tussen 795,2 en 711,7. Het 161,8% daarvan is doorbroken, dus het 200% niveau rond 879 is het volgende doel indien de rally aanhoudt. Dat moeten we uiteraard wel controleren.

  • De AEX kwam vandaag met een sprong boven de laatste top rond 855,1. Kopers hebben het slim gespeeld. De stippellijn rond 855,1 is door de doorbraak een potentieel steunniveau geworden in plaats van een potentieel weerstandsniveau.

  • Er is nog flink wat afstand tussen de candle van vandaag en de bovenste lijn van de Bollinger Bands. Mocht toch een daling volgen dan ligt dat in ieder geval niet aan een factor uit deze grafiek. Een vervolg naar boven is gezien de afstand een optie.

  • Tussen 850,5 en 854,2 bleef vandaag een gap open. Een terugkeer in dit gap hangt boven de markt, want gaps worden traditiegetrouw veelal gesloten. De AEX zou volgens die theorie terugkeren naar 850,5 of lager.

  • Het verloop na de achtste heeft echter laten zien dat het sluiten van een gap na de vorming ervan niet meer iets is dat routinematig wordt uitgevoerd. De markt heeft er tegenwoordig geen moeite mee om gaps open te laten. De theorie dat gaps gesloten worden gaat dus minder vaak op en is eigenlijk onbetrouwbaar geworden. We kunnen er niet van op aan dat de aandelenmarktgraadmeter begin volgende week terugkeert naar 850,5 of lager. We moeten aankijken of het daar op uitdraait. Het is echter nog niet zover dat we kunnen aannemen dat gaps altijd open blijven, laten we het sluiten ervan dus wel als een mogelijkheid blijven zien.

  • De markt heeft vandaag elke vorm van twijfel van zich afgeworpen. De AEX sloot op het hoogste punt van de dag en dat wil zeggen dat beleggers er het volste vertrouwen in hebben dat er na het weekend verder wordt gebouwd aan de rally.

Resumerend: 

Deze week steeg de AEX index opnieuw, mijn taxatie van vorige week bleek fout. De index eindigde driekwart procent hoger en bovendien op het hoogste punt van de week. Beleggers verwachten volgende week op dezelfde voet door te kunnen gaan. Wordt inderdaad verder gebouwd aan de rally dan is  het 200% niveau rond 879 in de weekgrafiek voor de komende week tot weken een plausibel koersdoel. Tussen 850,5 en 854,2 werd echter een gap ontwikkeld. De markt kan ervoor kiezen dit gap begin volgende week te sluiten middels een daling naar 850,5 of lager. De theorie dat gaps meestal gesloten worden is echter aan slijtage onderhevig. Of de AEX daadwerkelijk terugkeert naar 850,5 of lager valt dus te bezien. Ik zie dat overigens nog wel als een mogelijkheid. Het is immers niet direct zo dat gaps altijd open blijven, dat is een conclusie die nog niet getrokken mag worden. -Ad Nooten-

 

Geplaatst vrijdag 16 feb 2024 18.58u.

 

Eerder vandaag verschenen:

De reclame op deze site, een noodzakelijk kwaad

Vrijdag 16 feb 2024: Wat is me opgevallen?

16 feb 10.00u: AEX boven de top geparkeerd

16 feb 12.00u: Index maar licht verder gestegen

16 feb 14.00u: Kopers blokkeren de weg terug

16 feb 16.00u: Index boven niveau gehouden

Agenda van maandag 12 feb t/m vrijdag 16 feb 2024

 

De vorige analyse:

15 feb slot: Beursdag werd met winst afgesloten

Eerder geplaatste slotanalyses vindt u in de historie.

Naar boven