ADN Beursanalyse

| home | werkwijze | aex aandelen | amx aandelen | agenda | begrippen | historie | |

  • Gisteren besprak ik twee stijgende lijnen in de daggrafiek van de AEX. Deze lijnen speelden vandaag geen rol als potentiële steunlijn. U ziet ze als u goed kijkt nog als lichtgrijze lijnen in deze grafiek, maar ik doe er niets meer mee en zal ze na het schrijven van deze analyse dan ook weghalen.

  • De AEX is vandaag gedaald en de koersontwikkeling heeft geresulteerd in de vorming van een doji. Een doji is een teken van twijfel. De opening en het slot van de dag lagen dicht bij elkaar, te zien aan het gegeven dat het lichaam van de candle niet meer dan een streepje is. Ten opzichte van de opening heeft de markt ondanks bewegingen naar boven en beneden dus geen richting weten te kiezen. Dat zal zij morgen alsnog moeten doen.

  • Laat ik vooralsnog werken met de veronderstelling dat de candle van vandaag de start is van een correctie. Ik houd deze week immers rekening met een daling. Potentiële steunniveaus waar de beursindex naar toe kan zijn achtereenvolgens het 23,6% Fibonacci niveau van de stijging 766,7 - 855,1 rond 834,3, de stippellijn rond 829,7, het 38,2% niveau rond 821,3, het 50% niveau rond 810,8 en het 61,8% niveau rond 800,5. Gaat het inderdaad om een correctie dan ligt een daling naar het 38,2% niveau rond 821,3 voor de komende tijd het meest voor de hand.

  • Wordt het hoogste punt van de doji rond 851,4 evenwel doorbroken dan is mijn aanname dat de candle van vandaag de eerste stap is van een correctie fout. De AEX gaat dan naar de top rond 855,1 of hoger, dat zou dan althans het meest logische vervolg zijn.

  • Op grond van de stand in de daggrafiek met Bollinger Bands kan ik niets zeggen over de vervolgrichting. Het kan zowel om een stijging als een daling gaan. Daalt de index dan is de middellijn een potentiële steunlijn.

  • Het laagste punt van de dag vinden we rond 838,2. Een daling daaronder houdt een voortzetting in van de daling. Op grond van deze uurgrafiek wil ik nog twee potentiële steunniveaus toevoegen aan die in de daggrafiek. Dit zijn de boven- en onderkant van het open gebleven gap op respectievelijk 837,3 en 832,1.

  • Tot slot gaan we naar de kwartiergrafiek, waarin ik Fibonacci lijnen heb geplaatst die we kunnen gebruiken indien de AEX morgen oploopt. Potentiële weerstandsgrenzen bij die ontwikkeling zijn 844,6 (38,2%), 846,6 (50%) en 848,6 (61,8%). Ter hoogte van elke van deze grenzen is topvorming mogelijk.

  • In deze grafiek is in het laatste deel van de handelsdag een stijgende wig gevormd. Het patroon is nog niet afgerond met een uitbraak. Een uitbraak naar beneden betekent morgen een voortzetting naar beneden, een uitbraak naar boven een herstelbeweging.

Resumerend: 

De opening en het slot van deze beursdag liggen dicht bij elkaar, resulterend in de vorming van een doji. De markt twijfelt over de vervolgrichting. Daar moet zij morgen dus een besluit over nemen. Vooralsnog neem ik aan dat de candle van vandaag de eerste stap is van een correctie. De daarvoor relevante potentiële steunniveaus waar de index heen kan gaan zijn achtereenvolgens 837,3, 834,3, 832,1, 829,7, 821,3, 810,8 en 800,5. Corrigeert de beursindex inderdaad verder dan is het 38,2% niveau in de daggrafiek rond 821,3 daarin een aannemelijk doel. In de kwartiergrafiek staat een nog niet met een uitbraak afgemaakte stijgende wig. Een uitbraak aan de onderkant houdt morgen een voortzetting naar beneden in. Breekt de marktgraadmeter naar boven uit dan is dat de start van een herstelbeweging. De van belang zijnde potentiële weerstandsgrenzen waar in dat geval hypothetisch een top kan volgen zijn 844,6, 846,6 en 848,6. -Ad Nooten-

 

Geplaatst dinsdag 13 feb 2024 19.04u.

 

Eerder vandaag verschenen:

De reclame op deze site, een noodzakelijk kwaad

Dinsdag 13 feb 2024: Wat is me opgevallen?

13 feb 10.00u: Openingsgap meteen gesloten

13 feb 12.00u: Verkopers het sterkst gebleken

13 feb 14.00u: Dubbele bodem AEX rond 843

13 feb 16.00u: Door de bodem van vanmorgen

 

De vorige analyse:

12 feb slot: Weer een nieuw record in Amsterdam

Eerder geplaatste slotanalyses vindt u in de historie.

Naar boven