ADN Beursanalyse

| home | werkwijze | aex aandelen | amx aandelen | agenda | begrippen | historie | |

  • Met de candle van vandaag kunnen we niets anders aanvangen dan te constateren dat het opnieuw een potentiële top betreft. De candle is namelijk een inverted hammer. Ik vraag me af hoe vaak we nog tekenen van topvorming moeten krijgen voordat daadwerkelijk een top wordt gevormd. Morgen kijk ik in ieder geval of deze inverted hammer met een lager slot bevestigd wordt als top.

  • Een stijging boven 911,1 zou deze candle van zijn negatieve lading ontdoen, een doorbraak door de top rond 913,5 zou vervolgens alsnog een voortzetting naar boven inhouden.

  • De daggrafiek met Bollinger Bands geeft een beeld waarin de beursgraadmeter zowel naar boven als naar beneden kan gaan. Bij een stijging wordt vaak, maar niet steevast, de bovenste lijn bereikt.

  • Het slot van deze dag ligt ter hoogte van dat van afgelopen vrijdag. We krijgen vandaag verder geen informatie uit de uurgrafiek.

  • De kwartiergrafiek geeft ons wel informatie. Bij het 61,8% Fibonacci niveau van de stijging 901,8 - 913,5 ontstond afgelopen vrijdag een bodem. Bij dat niveau werden vandaag twee nieuwe bodems neergezet. Hiermee werd de mogelijkheid van een voortzetting naar boven opengehouden. Een bodem bij een 61,8% niveau kan immers een basis zijn voor een stijging en dat geldt zeker voor drie bodems.

  • Een blijvende daling onder het laagste punt rond 905,9 van vandaag zou daartegenover de verwachting van een terugkeer naar 901,8 billijken.

Resumerend: 

In de daggrafiek van de AEX zien we opnieuw een potentiële top, zijnde een inverted hammer. Bij een lager slot wordt deze candle morgen een top. Een stijging boven het hoogste punt rond 911,1 ervan zou de candle echter ontdoen van zijn waarde als mogelijke top. Een eventuele doorbraak door de top rond 913,5 zou vervolgens een voortzetting omhoog aangeven. In de kwartiergrafiek zijn een tweede en derde bodem geplaatst bij het 61,8% Fibonacci niveau, iets dat in theorie de basis kan zijn voor een stijging. Zakt de marktindex echter door de bodem rond 905,9 van vandaag dan gaat deze stijging niet door, want dan is de aanname billijk dat een terugkeer naar 901,8 volgt. -Ad Nooten-

 

Geplaatst maandag 26 aug 2024 18.33u.

 

Eerder vandaag verschenen:

De reclame op deze site, een noodzakelijk kwaad

Maandag 26 aug 2024: Wat is me opgevallen?

26 aug 10.00u: Gedaald naar bodem van vrijdag

26 aug 12.00u: Lagere top in de kwartiergrafiek

26 aug 14.00u: AEX omhoog tussen de middag

26 aug 16.00u: Zelfverzekerd naar boven gestuurd

 

De vorige analyse:

23 aug slot: Komend verloop van AEX is ongewis

Eerder geplaatste slotanalyses vindt u in de historie.

Naar boven