ADN Beursanalyse

| home | werkwijze | aex aandelen | amx aandelen | agenda | begrippen | historie | |

  • Grofweg de helft van het gap dat gisteren open bleef is vandaag overbrugd. Of het hierbij blijft of het gap nog helemaal gesloten wordt zal morgen blijken. Het is gesloten indien de AEX naar het laagste punt van afgelopen vrijdag rond 876,5 of hoger gaat. De hammer die vandaag is gevormd wijst op steun bij de bovenkant van de candle van gisteren en geeft de intentie van de markt weer om morgen een vervolg te geven aan de herstelbeweging.

  • De daggrafiek met Bollinger Bands brengt me in dubio. De AEX sloot op de onderste lijn van de banden. Het slot lag echter net niet binnen de banden. Daarom weet ik niet hoe ik deze situatie moet interpreteren. Ik laat het noodgedwongen in het midden, deze grafiek doet niet mee vanavond.

  • Tussen bodems rond 858,5 en toppen rond 869,6 is een rechthoek ontwikkeld. Breekt de beursindex naar boven uit dan zorgt dit patroon voor een koersdoel van ongeveer 880,7. Potentiële weerstandsniveaus op de weg omhoog zijn dan het 38,2% Fibonacci niveau van de daling 927,2 - 840,6 rond 873,7, de bovenkant van het gap rond 876,5, het koersdoel 880,7 van de rechthoek, het 50% niveau rond 883,9 en het 61,8% niveau 894,1. Het zijn vijf grenzen waar in theorie een top kan ontstaan.

  • Stijgt de graadmeter dan zal ik kijken of dit eventueel uitmondt in de vorming van een stijgende wig of een vlag, met lijn u als onderste lijn.

  • Verlaat de AEX de rechthoek 858,5 - 869,6 aan de onderkant dan zorgt dat op grond van de hoogte van dit patroon voor een koersdoel van ongeveer 847,4. Uiteraard kijk ik dan of dat wellicht ook uitloopt op een daling onder de bodem rond 840,6, een daling die een voortzetting naar beneden zou aangeven.

Resumerend: 

Grof geschat de helft van het gap dat gisteren open bleef is vandaag gesloten. Of het resterende deel naar 876,5 nog overbrugd wordt moet het koersverloop morgen ons leren. De hammer in de daggrafiek geeft aan dat het op dit moment de intentie is van onze markt om de AEX die stap te doen maken. In de uurgrafiek staat een nog niet met een uitbraak afgemaakte rechthoek. Breekt de beursindex naar boven uit dat patroon dan zorgt die rechthoek voor een koersdoel van ongeveer 880,7, waar de index alleen naar toe zal gaan indien weerstandsniveaus rond 873,7 en 876,5 doorbroken worden. Andere mogelijke weerstandsgrenzen zijn dan dat koersdoel 880,7 en Fibonacci niveaus rond 883,9 en 894,1. Gaat de marktgraadmeter naar boven dan kijk ik of zich uit lijn u eventueel een stijgende wig of een vlag ontwikkelt. Zakt de index door de onderkant van de rechthoek 858,5 dan wordt 847,4 het koersdoel. Ik volg dan ook of de bodem rond 840,6 eventueel doorbroken wordt, een doorbraak door die bodem zou neerkomen op een voortzetting naar beneden.  -Ad Nooten-

 

Geplaatst dinsdag 6 aug 2024 18.33u.

 

Eerder vandaag verschenen:

De reclame op deze site, een noodzakelijk kwaad

6 aug 14.00u: AEX na hogere start direct gedaald

6 aug 16.00u: Kopende partijen pogen grip te krijgen

 

De vorige analyse:

5 aug slot: Daling, maar het had erger kunnen zijn

Eerder geplaatste slotanalyses vindt u in de historie.

Naar boven