ADN Beursanalyse

| home | werkwijze | aex aandelen | amx aandelen | agenda | begrippen | historie | reageren |

  • Vandaag stond de stippellijn rond 632 die afkomstig is van de junibodem van dit jaar wederom onder druk. De markt zag net als gisteren kans er een slotstand boven het niveau uit te slepen. De markt is als geheel momenteel dus niet bang uitgevallen. Zwak is dat het herstel na de daling onder 632 veel minder sterk was dan dat van gisteren. Er zijn dus wat scheurtjes gekomen in de verdedigingswal die kopers rond 632 hebben  opgetrokken. Het is geen vanzelfsprekendheid dat het van een herstel komt.

  • Zou een slotstand onder 632 volgen dan gaat de index zoals ik afgelopen maandag in mijn rubriek "Wat is me opgevallen?" stelde richting 609,7, dat wordt dan het volgende koersdoel. Er staat veel op het spel.

  • Zolang de AEX in de daggrafiek met Bollinger Bands bij de onderste lijn blijft kan de dalende trend sterk worden genoemd. Deze kan daarom zeker nog aanhouden, al biedt deze grafiek daar geen zekerheid over.

  • In de uurgrafiek ziet u goed dat het herstel na de daling onder 632 een stuk kleiner was dan de herstelbeweging van gisteren. Dat is reden tot zorg en een vraagteken bij een eventueel herstel.

  • Wil een herstelfase intreden dan zal de top rond 642,2 bij het 61,8% Fibonacci niveau moeten worden doorbroken, om een stijging naar 644, 651 of hoger mogelijk te maken.

  • Een blijvende daling onder de bodem rond 627,4 van gisteren zou een vervolg naar beneden aangeven.

Resumerend: 

Het potentiĆ«le steunniveau 632 stond vandaag opnieuw onder druk, maar werd niet blijvend doorbroken. Zou dat alsnog gebeuren en zou vervolgens ook de bodem rond 627,4 van gisteren blijvend worden doorbroken dan gaat de AEX richting 609,7, dat is dan namelijk het volgende koersdoel. Een stijging boven de top rond 642,2 is daarentegen nodig om een herstelfase in te laten treden. De beursindex kan dan naar 644, 651 of hoger. 
-Ad Nooten-

 

Geplaatst donderdag 29 sep 2022, 19.10u.

 

Eerder vandaag verschenen:

De reclame op deze site, een noodzakelijk kwaad

Donderdag 29 sep 2022: Wat is me opgevallen?

29 sep 10.00u: AEX teruggekeerd bij grens 632

29 sep 12.00u: Vlag in kwartiergrafiek van index

29 sep 14.00u: AEX steeg na uitbraak enige tijd

29 sep 16.00u: Terug bij de belangrijke grens

 

De vorige analyse:

28 sep slot: Stevig herstel op een daling van 2,4%

Eerder geplaatste slotanalyses vindt u in de historie.

Naar boven