-
De rode candle die vandaag is ontwikkeld op de Amsterdamse beurs heeft de AEX bij het 50%
Fibonacci
niveau van de stijging 437,9 - 456,4 gebracht. Dit niveau vinden we rond 447,1 en het is een potentieel steunniveau. We doen er
verstandig aan morgen te bekijken of dit eventueel in een stijging resulteert, want hier kan in principe een bodem ontstaan.
-
De grafiek geeft ons ook
een koersdoel dat we kunnen gebruiken indien de
beursgraadmeter verder daalt en onder het laagste punt
446,4 van vandaag belandt. Dat is namelijk het 61,8%
Fibonacci niveau rond 445, het eerstvolgende potentiële
steunniveau.
- De kwartiergrafiek bevestigt dat een
voortzetting omlaag het meest aannemelijke vervolg is. Hier is namelijk in het laatste deel van de handelsdag een
vlag
ontstaan. Dit is een patroon waarop over het algemeen een
voortzetting naar beneden ontstaat. Zakt de AEX index door het niveau 447,1 en het laagste punt 446,4 van vandaag dan houdt dat in dat de aandelenmarktgraadmeter daadwerkelijk verder omlaag gaat.
- Een stijging boven de laatste top rond 448,7 zou evenwel duiden op een nieuwe herstelpoging. Belangrijk in dat geval is de top rond 449,7, wordt die uitgenomen dan krijgt het herstel daadwerkelijk vorm.
Resumerend:
De rode candle die is neergezet in de daggrafiek van de AEX heeft de graadmeter bij het 50% Fibonacci niveau van de stijging 437,9 - 456,4 gebracht. Dit niveau ligt rond 447,1 en is een grens waar in theorie bodemvorming mogelijk is. Laten we dus morgen kijken of er eventueel een herstel tot stand komt. Dat herstel krijgt
vorm indien achtereenvolgens de toppen rond 448,7 en 449,7 worden doorbroken. Een daling van de graadmeter is evenwel aannemelijker. Dit vindt zijn grond in de lagere top die
is ontstaan in de uurgrafiek, de doorbraak door de middellijn in de Bollinger Bands en de vlag die in de kwartiergrafiek ontstond. Monden deze factoren daadwerkelijk uit
in een daling en belandt de index onder het niveau 447,1 en de bodem rond
446,4 dan volgt een daling naar het 61,8% Fibonacci niveau rond 445 in de daggrafiek.
En
dan nog dit...
Iedere dag loop ik de grafieken op mijn computer na, op zoek naar technisch interessante zaken die ik kan bespreken naast de AEX index. Vandaag vond ik iets boeiends in de daggrafiek van de beursindex van onze gewaardeerde zuiderburen.

- De drie
candles van afgelopen vrijdag tot en met gisteren
vormen samen een evening
star. De candle van maandag
jongstleden is bovendien een inverted
hammer. Die
inverted hammer staat ook nog eens los van de
voorafgaande en de volgende candle, hetgeen het tot een
island reversal patroon maakt. Het is een bijzondere
combinatie, zeker omdat de Belgische markt op maandag
koos voor een doorbraak door de top uit juni van dit
jaar. Dat juist zo'n stap de basis vormt voor een
drievoudig toppatroon is frappant. Belgische beleggers
maakten die dag een volledig verkeerde inschatting van
het toekomstig koersverloop, dat is wat ik vanavond met
u wilde delen. -Ad Nooten-
Geplaatst
woensdag 17 aug 2016, 18.50u.
Eerder
vandaag verschenen de volgende pagina's:
17
aug 09.15u: Vlag afgemaakt met uitbraak omlaag
17
aug 10.00u: Beursgraadmeter is verder gedaald
17
aug 11.00u: Groene candle bij Fibonacci niveau
Ahold:
Richting toekomstige uitbraak wordt bepalend
17
aug 12.00u: Stevig herstel in vorm van stijgende wig
17
aug 14.00u: Stijgende wig is af, maar daling onzeker
Boskalis:
Herstel dat wellicht geen lang leven beschoren is
17
aug 15.00u: Kopers kregen geen grip op de handel
17
aug 16.00u: AEX terug bij het 50% Fibonacci niveau
17
aug 17.00u: Stijging gekomen vanaf het 50% niveau
Overzicht
van eerder in En
dan nog dit... besproken onderwerpen
Naar boven
|